1 вересня 2012 року

У 1 вересня 2012 року у Державному архіві Рівненської області була відкрита виставка, присвячена історії шкільного підручника. Експозиція представлена книгами, якими користувалися учні на Рівненщині в періоди Російської імперії, Другої Речі Посполитої та часів Великої Вітчизняної війни.

Найчисельніше та цікаво по змісту представлені посібники царського періоду. На деяких книгах залишилися учнівські помітки, зроблені олівцем. За бібліотечними штампами та екслібрисами можна прослідкувати кому належали підручники та яким чином вони потрапили до обласного архіву.

Щодо змісту, то книги були надзвичайно прості та доступні дитячому розуму.

Наприклад, «Руководство к практическому курсу правописания» Некрасова 1915 року, «Повторительный курс тригонометрии» з поміткою, що це підручник Борецької Тетяни, учениці 8-го класу Ровенської Російської гімназії, підручники з бібліотеки та з екслібрисом Костянтина Миколайовича Ненадкевича та багато інш.

Посібники періоду Другої Речі Посполитої представлені «Географією Польщі», «Історією» та «Літературою», які також стосуються вивченню Польщі та на польській мові.

За німецької окупації також видавалася література для щкіл. За змістом підручники доступні, ілюстровані, наприклад, «Рахунки», «Граматика», підручник для вивчення німецької мови. Особливо цікавий примірник «Географія України з додатком» 1943 року видання. Друкована на друкарській машині для бійців УПА.

10010

Документальна виставка он-лайн  "З історії шкільного підручника" підготовлена бібліотекарем ДАРО Гумінською О.І., провідним спеціалістом ДАРО Думанським В.

Додати коментар


Захисний код
Оновити