05.05.2017 року

Відділом формування Національного архівного фонду України Державного архіву Рівненської області продовжується робота з описування фотоальбомів колишнього архіву Рівненського обкому КПУ, пов’язаних з життям та працею рівнян та мешканців області в радянський період.

21 жовтня 1950 року, вперше після Другої світової війни, на Рівненщині відбулася обласна сільськогосподарська і промислова виставка. Як і належило, виставка була покликана продемонструвати "успіхи" радянського повоєнного будівництва та підготувати супільство до нового завдання "наздогнати і випередити капіталістичні держави за всіма показниками економічного розвитку". Вже анотація до фотоальбому висвітлює процеси, що відбувались у всьому радянському суспільстві у той час: колективізація, поява передовиківта,  жорстка централізація владою управління всією економікою СРСР тощо. Альбом став свідченням "досягнень" командно-адміністративної системи.

Виставка розгорнулась в парку ім. Хрущова у м. Рівне. Світлини альбому, присвяченому цій події,  виконані невідомим фотографом.

Нижче подаємо анотацію до фотоальбому автентичних світлин події та учасників виставки.

"РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА І ПРОМИСЛОВА ВИСТАВКА. 1950 РІК

IMG 3917

21 жовтня 1950 року була відкрита перша обласна сільськогосподарська виставка. Багатотисячні колони по-святковому одягнених трудящих Рівненщини з прапорами та транспарантами зібралися в парку ім. Хрущова на відкриття сільськогосподарської виставки – урочистого свята трудівників колгоспного виробництва. Підсумки боротьби за високі врожаї колгоспних полів, за високу продуктивність громадського тваринництва, за піднесення усіх галузей сільського господарства дуже цікавили всіх трудящих області.

Обласна сільськогосподарська виставка була визначною подією в життя трудящих Рівненської області.

Суцільна колективізація вивела багатотисячні одноосібні господарства на колгоспний соціалістичний шлях – на шлях, накреслений партією Леніна-Сталіна, шлях, по якому веде радянський народ вождь трудящих усього світу товариш Сталін. Колективізація дала можливість колишнім одноосібникам домогтися значних успіхів у сільському господарстві.

Обласна сільськогосподарська виставка наочно і широко продемонструвала успіхи, досягнуті передовиками колгоспного виробництва в боротьбі за здійснення завдань, поставлених партією та урядом перед селянством західних областей України.

         У численних павільйонах рослинництва, тваринництва, механізації та інших показані різноманітні експонати сільськогосподарських культур, тваринництва, техніки.

В кожному павільйоні можна було бачити досягнення з різних галузей соціалістичного сільського господарства області. Особливо показовими були досягнення ланки Анастасії Адамівни Васильчук з колгоспу «Перемога» села Корнин Рівненського району, яка виростила 731 центнер цукрових буряків з кожного гектару на площі 4 га; ланки Хотини Іванівни Вейчук з колгоспу ім. Сталіна села Дорогобуж Гощанського району, яка виростила чистого насіння кок-сагизу980 відсотків до плану; бригади Станіслава Івановича Глаза з колгоспу «Новий шлях» села Городище Олександрійського району, який отримав по 29,7 центнера озимої пшениці з гектара на площі 31 га; бригади Івана Степановича Устенчука з колгоспу ім. РСЧА Мізоцького району, який виростив 35,6 центнера озимої пшениці з гектару на площі 18 га; кращого коняра області, голову колгоспу ім. Кагановича Острожецького району, Семена Блоцького, який отримав від 30 конематок 30 лошат; свинарки Ольги Степанівни Попок з колгоспу ім. Сталіна Клесівського району, яка одержала від 7 свиноматок в середньому по 22 ділових поросят від кожної та інші.

Обласна сільськогосподарська виставка стала багатим джерелом для пропаганди передового досвіду, нових методів праці, а також школою масового навчання колгоспників передовим методам керування колгоспами. Виставка допоможе працівникам колгоспного виробництва у боротьбі за високі досягнення в усіх галузях колективного господарства в 1951 році.

В цьому альбомі показані основні досягнення, що були представлені на обласній сільськогосподарській виставці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити