23 липня 2018 року

ВИСТАВКА ДО 1030-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ - УКРАЇНИ «ІСТОРІЯ ХРИСТИЯНСТВА У ВИДАННЯХ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

В Держаному архіві Рівненської області в рамках святкування 23 липня 1030-річчя Хрещення Русі-України відкрито виставку друкованих видань з фондів науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Рівненської області.

Представлена унікальна підбірка духовних книг, брошур, журналів, плакатів, які за часом видання охоплюють період близько 400 років.

Особливі та найцінніші зразки – книги, що використовувались для служб в церквах та костелах Волині, починаючи з 1630 року: стародрук BIBLIA, 1630 року видання у шкіряній палітурці з металевими застібками; СИМФОНІЯ або СОГЛАСИЕ, книга для читання в православних церквах (рік видання невідомий); ІСТОРІЯ СВЯТОГО КОСТЕЛУ, видання 1889 року, фоліант, яким користувалися в католицьких храмах, відреставрований в реставраційній майстерні Держархіву.

Цікавий примірник – афіша 1933 року з анонсом евхаристичного (евхаристика – наука про Святе Причастя) конгресу, що проводився в Рівному в цей період, з розпорядком роботи заходу.

Широко представлені духовні журнали, які були видані в 19-20 століттях, в період Російської імперії; журнали 1920-1939 років видання періоду Другої Речі Посполитої – цінне джерело для вивчення не тільки духовного, але і світського життя; журнали та книги післявоєнного періоду, що видавалися в складних умовах боротьби з релігією та потужною пропагандою атеїзму; сучасні видання рівненських та волинських авторів про історію Християнства в Україні.

1 381 491 51 11 211 58

Додати коментар


Захисний код
Оновити