21 січня 2019 року

         21 січня в Державному архіві Рівненської області відкрито виставку «День соборності − свято українського єднання».
        Виставка є презентацією копій документів, які зберігаються в центральних державних архівах України міст Києва та Львова. Документи характеризують історичний перебіг подій 1917 – 1921 рр., пов’язаних зі спробами встановлення політичної незалежності України.
       З матеріалів Держархіву області на виставці представлено два номери газети „Вісник” Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки за 1918 рік, один номер «Робітничої газети», який вийшов 25 квітня 1919 року в Рівному в період перебування тут уряду УНР та унікальні книжки з історії УНР, які виходили друком протягом 1918 −1964 рр. як в Україні, так і за кордоном і довгий час були на спецзберіганні, які суттєво доповнюють архівні джерела.
       І безперечно, найбільшу цінність представляють собою спогади Онисія Богуна, адміністративного старшини армії УНР, в яких описано перебіг подій революції 1917 – 1921 рр.
Відвідувачі можуть ознайомитися зі слідчою справою польської поліції про вбивство у 1926 р. неподалік Рівного Володимира Пантелеймоновича Оскілка (1892-1926) військового і громадського діяча часів УНР, отамана, генерал-хорунжого Армії УНР, командувача Північної групи військ Директорії та з іншими справами повітової поліції з нагляду за колишніми вояками УНР, про розслідування випадків збройних нападів у 1919 р. петлюрівців на польські військові частини тощо.

2

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити