24 червня 2019 року

24 – 26 червня 2019 року директор Державного архіву Рівненської області Дзецько Олег Вікторович та начальник відділу використання інформації документів Леонова Людмила Анатоліївна на запрошення Вальтера Манца - голови спілки друзів с. Мочулки Рівненського району, де знаходилась колишня німецька колонія та Ханса-Якоба Тебарта, директора Бібліотеки Мартіна Опіца відвідали з робочою поїздкою м. Херне (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія,Німеччина) неподалік Дортмунда, де і розташована бібліотека.

         Бібліотека Мартіна Опіца є ключовою бібліотекою з історії німецької культури у Східній Європі; збирає літературу з усієї території Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, найбільше уваги приділяє регіонам сучасної західної Польщі та Калінінградської області (Східна Прусія).Колекція матеріалів налічує 300 000 найменувань, в т.ч.- 10 000 періодичних видань та біля 7800 карт.

         Зацікавленість співпрацею з Державним архівом Рівненської області у німецьких колег виникла у лютому 2019 р., коли В. Манц та Х. Тебарт відвідали наш архів і були ознайомлені з документами з історії німецьких колоністів на території сучасної Рівненської області. Після візити ми отримали запрошення відвідати Німеччини і виступити з доповіддю щодо документальної бази з історії німців в Державному архіві Рівненської області.

         Під час зустрічі, що відбулася 24-26 червня представники рівненського архіву були ознайомлені з історією бібліотеки, літературою, яка там зберігається. Найбільше зацікавлення викликали умови зберігання для різного роду історичних джерел: сучасне стелажне обладнання, система кондиціювання повітря, реставрація та ремонт книжок. Велика увага була приділена питанню оцифровування літератури, яке вже не один рік проводиться в бібліотеці. Вражає і наявність для цього сучасного обладнання.

Також на сучасному рівні обладнано і читальну залу бібліотеки, де до послуг дослідників є різні види сканерів, в т.ч. і для фотоплівки, ксерокси, комп’ютери і можливість користуватися вже оцифрованою літературою.

26 червня Леонова Людмила Анатоліївна виступила з презентацією «Документи Державного архіву Рівненської області про перебування на території Рівненської області німців у XIXна початку XX ст.».

1

2

3

4

5

6

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити