Контактна інформація

Адреса (Корпус №1)

Адреса (Корпус №2)

Стіл довідок

(0362) 67-15-12

(0362) 67-15-07

Приймальня

(0362) 67-15-14

Прийомні дні

Понеділок

Середа

Години роботи

9:00 — 18:00

9:00 — 18:00

Обідня перерва

13:00 — 14:00

13:00 — 14:00

Електронна пошта

archive_rv@arch.gov.ua

articles

Науково-довідкова бібліотека Державного архіву Рівненської області

Працює щоденно з 9.00 до 18.15, крім суботи та неділі

Перерва з 13.00 до 14.00

Кожен останній робочий день місяця-санітарний

     Архів – це установа, яка зберігає та нагромаджує у собі під гарантією держави не тільки документи на паперовій основі, фотодокументи, але й книги, що мають історичну та наукову цінність і несуть документальне підтвердження про події в житті людей чи громадських інституцій.
     Науково-довідкова бібліотека державного архіву Рівненської області – це джерело дослідницької роботи з метою пізнання минулого. Це бібліотека закритого типу фондом на 14 тис. примірників (газет, журналів, книг), які містять у собі цінну історико-наукову інформацію.
     Найстаріша з книг – написана латиною, 1620 року видання.
     Неабияку цінність складають документи установ Російської імперії 1796-1920 рр. – міських магістратів, волосних управлінь, куди входять укази Волинського губернського управління, укази царів Росії Олександра І, Миколи І, Сенату тощо.
     Маємо чимало документів міжвоєнного (польського) періоду. Їх важливість полягає в тому, що вони є базою для дослідження діяльності на теренах області таких визначних громадських організацій як «Союз українок» та «Просвіти», які боролися за утвердження української ідеї, української мови та культури. Свою мету ці організації втілювали через відкриття нових українських шкіл або класів, хат-читалень, аматорських драматичних і співочих гуртків.

Одним із основних документів окупаційного перйоду є газета «Волинь», яку певний час редагував уродженець с.Дермань, а пізніше письменник Улас Самчук. 

   Радянський період характерний наявністю документів, що засвідчують становлення радянської влади, організацію колгоспів, суду над інакодумцями, дії партизанських загонів під час війни, масові розстріли військовополонених і мирних жителів. Особливою увагою користуються матеріали, газети, журнали та книги, розсекречені останнім часом, про дії УПА, Т.Бульби-Боровця і його однодумців. 

  Обласні та районні газети повоєнного часу з 1944 до 1990 рр. засвідчують відбудову зруйнованого господарства, розвиток мережі установ, медицини, культури, торгівлі, відкриття вищих навчальних закладів, фабрик та заводів. 

  У документах, книгах бібліотеки обласного архіву, крім знаних і загальновідомих прізвищ В.Короленка, П.Куліша, М.Драгоманова, М.Костомарова, К.Ціолковського, У.Самчука, Бориса Тена, В.Поліщука та інших, зустрічаємо імена вихідців з міст і сіл нашої області, які зробили значний внесок у розвиток української культури.