Контактна інформація

Адреса (Корпус №1)

Адреса (Корпус №2)

Стіл довідок

(0362) 67-15-12

(0362) 67-15-07

Приймальня

(0362) 67-15-14

Прийомні дні

Понеділок

Середа

Години роботи

9:00 — 18:00

9:00 — 18:00

Обідня перерва

13:00 — 14:00

13:00 — 14:00

Електронна пошта

archive_rv@arch.gov.ua

articles

14 липня 2021 р. в Державному архіві Рівненської області було проведено практичні заняття зі студентами І-ІІІ курсів Національний університет водного господарства та природокористування.

   14 липня 2021 р. в Державному архіві Рівненської області було проведено практичні заняття зі студентами І-ІІІ курсів  Національний університет водного господарства та природокористування.

   Здавалося б,  яке відношення мають майбутні географи та геологи, яких навчають управляти географічним простором та  досліджувати надра Землі, до архівних документів? Але, як кажуть, в Греції (архіві) є все… Для зустрічі зі студентами в архіві було проведено виявлення топографічно -  геодезичних  та картографічних документів, сучасні аналоги яких вони постійно використовують у навчанні і будуть використовувати в подальшій роботі.

    Серед підготовлених для практики – документи  Острозького повіту за 1841- 1868 рр., а саме - карти із зазначенням кордонів по волостях і поліційних станах, плани-карти лісових угідь, різних населених пунктів, геометричні плани церковних та чиншових земель.

   Серед документів фондів земельних комісій ХІХ – початку ХХ століття віднайдено плани населених пунктів з зазначення географічних об’єктів – річок, озер, лісів; у фондах підрозділів прикордонної охорони Польської держави (1927 – 1939 рр.) наявні географічні карти Рівненського повіту, топографічні карти містечок і районів Волинського воєводства.

   В іпотечних справах Рівненського окружного суду тисячі планів маєтків, окремих земельних ділянок, сіл, міст і містечок  Рівненського повіту.

   Ознайомилися студенти і з планами м. Рівне, які датуються 1925-1939 рр. та іншими матеріалами.

   Всі представлені картографічні матеріали, як відмітили викладачі та студенти,  виготовлено дуже професійно, на якісному папері, гарно збереглися, мають дуже багато умовних позначок і є надзвичайно цінним джерелом для дослідження історичної географії, тих змін, які відбулися з ландшафтами населених пунктів та територій.

   Відбулася цікава дискусія  про розвиток нового напряму географії, яка пов’язана з дослідженням генеалогії - родинної географії. 

Для деяких студентів ознайомлення з картами та планами стало певним сюрпризом, тому що їхні предки походять з тих населених пунктів, карти яких вони побачили в архіві. Безперечно, зацікавлення викликали плани м.Рівне, на яких позначені будинки, вулиці, різні громадські об’єкти, яких вже не існує, та русло р. Устя, частина якого сто років тому проходило майже по сучасній вул. Симона Петлюри.