Контактна інформація

Адреса (Корпус №1)

Адреса (Корпус №2)

Стіл довідок

(0362) 67-15-12

(0362) 67-15-07

Приймальня

(0362) 67-15-14

Прийомні дні

Понеділок

Середа

Години роботи

9:00 — 18:00

9:00 — 18:00

Обідня перерва

13:00 — 14:00

13:00 — 14:00

Електронна пошта

archive_rv@arch.gov.ua

articles

19 жовтня 2020 року на сайті Державного архіву Рівненської області відкрито он-лайн виставку з нагоди роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. «Відлуння голоду на Волині"

19 жовтня 2020 року на сайті Державного архіву Рівненської області відкрито он-лайн виставку з нагоди роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. «Відлуння голоду на Волині».

Виставка, представлена для огляду відвідувачів, складається з трьох частин.

Перша частина 

Дякувати Всевишньому, Голодомору на Рівненщині не було, але наш біль не є меншим, а серця та душі є відкритими для сприйняття голосу померлих земляків. Ми низько схиляємо голову перед пам’яттю втрачених поколінь.

Рівненщина в 30-х роках XX століття входила до складу Польщі, тому її населення  не зазнало того горя, яке охопило їх братів в радянській Україні. Незважаючи на державні кордони, різні політичні устрої, блокаду мовчання, народи світу намагались допомогти багатостраждальному українському народові. Українське населення Польщі не могло залишатись осторонь. Було вирішено збирати продукти та кошти та переправляти в Україну. Для координації цих дій у Львові було створено діловий комітет українського громадського комітету рятунку України, зона дії якого розповсюджувалась на територію Західної України, а в центрі Волині – Луцьку було створено Волинський комітет громадської допомоги голодуючим в Україні. Були створені повітові комітети в Рівному, Острозі, Дубно.

Збереглася єдина справа Рівненського повітового комітету допомоги голодуючим на України, в якій містяться інструкції Волинського комітету про порядок збирання  та зберігання продуктів, здійснення контролю за зібраними пожертвуваннями. Нажаль ця допомога не досягла своєї мети. Залізна завіса сталінського режиму не допустила жодного ешелону доброчинної допомоги з Західної України на свою територію.

Друга частина 

Документи з єдиної справи фонду Рівненського повітового  комітету допомоги голодуючим на Україні, які дозволяють прослідкувати терміни, характер, перебіг, особливості допомогової акції, ставлення до неї польської влади, як у Рівненському повіті, так і в усьому Волинському воєводстві. Документи, що містяться в справі, складають, в основному, листи від Волинського громадського комітету допомоги голодуючим на Україні до Рівненського повітового комітету, аналогічні до тих, які воєводський комітет надсилав до інших повітових комітетів.

Третя частина

Видання, в яких використано документи про голодомор