Контактна інформація

Адреса (Корпус №1)

Адреса (Корпус №2)

Стіл довідок

(0362) 67-15-12

(0362) 67-15-07

Приймальня

(0362) 67-15-14

Прийомні дні

Понеділок

Середа

Години роботи

9:00 — 18:00

9:00 — 18:00

Обідня перерва

13:00 — 14:00

13:00 — 14:00

Електронна пошта

archive_rv@arch.gov.ua

articles

На вебсайті Державного архіву Рівненської області в рубриці «Довідковий апарат» розміщено покажчики

   Державний архів Рівненської області зберігає понад 1100 тис. документів за період з XVIII по XXI століття. Велика частина з них використовується для вирішення різних соціально-правових, дослідницьких питань наших громадян та іноземців. Безперечно, що пошук необхідної інформації серед величезної кількості документів значно скорочується і може бути максимально розгорнутим при наявності до нього довідкового апарату. Описи до фондів, які є довідковим апаратом, створюються паралельно з впорядкуванням документів і передаються до нас разом зі справами. Але пошук за описами не може надати повної інформації за темою, яка нас цікавить. Тому створюються різні каталоги, картотеки, покажчики, тематичні огляди, бази даних.
   За багато років і різними поколіннями архівістів створена досить розгалужена система довідкового апарату, частина якого вже розміщена на сайті. Частина покажчиків є у рукописному вигляді і невдовзі буде оцифрована і також розміщена на сайті.
   У жовтні на сайті Державного архіву Рівненської області в рубриці «Довідковий апарат» розміщено наступні покажчики: https://rv.archives.gov.ua/dovidkovyj-aparat
  • Іменна картотека громадян, мешканців Рівненщини, які загинули та зникли безвісти у роки ІІ Світової війни - 516 записів
  • Іменна картотека громадян, які загинули у роки ІІ Світової війни та захоронені на території Рівненської області - 4109 записів
  • Хронологічний покажчик до опису № 1 фонду Р-595 “Рівненського обласного комітету товариства Червоного Хреста“ за 1945-1984 рр. (документи про нагородження донорів (списки донорів, нагородні листи, характеристики) за 1952-1984 рр.).
  • Іменна картотека учасників УПА за документами фонду Ф.Р–30 «Колекція матеріалів ОУН-УПА, що діяли на території Рівненської області», 1941–1948 рр.
  • Іменна картотека “Сімейна листа” про мешканців міста Рівне за документами Ф.Р–33 «Рівненська міська управа, м. Рівне Рівненської області» за 1941–1943 рр.
  • Тематичний покажчик до фондів Міських управлінь періоду Другої Речі Посполитої ( Рівненське Ф.31, Костопільське Ф.51, Здолбунівське Ф.203) 1919–1939 рр.
  • Тематичний покажчик до фонду Ф.30 “Рівненське повітове староство” за 1919–1939 рр.
  • Списки виборців до Польського Сейму та Сенату за документами фондів виборчих комісій (Ф.263, Ф.264, Ф.265, Ф. 266).
  • Географічний покажчик до списків переселенців з Польщі, Чехословаччини до Рівненської області за документами Ф. Р– 654 «Рівненський обласний відділ по евакуації польського і українського населення при виконкомі Рівненської обласної ради», опис № 1 за 1946 –1949 роки.
  • Перелік документів Державного архіву Рівненської області, в яких міститься інформація щодо місць поховань періоду Другої Світової війни.
Найбільшим з розміщених покажчиків є іменний покажчик до картотеки мешканців м. Рівне, які проживали у нашому місті (без єврейського населення) в період фашистської окупації 1941 – 1944 рр. Картотека складається з карток, які називаються «Сімейна листа».
Сама картотека є унікальною, так як дає можливість віднайти інформацію про людей, які проживали в період Другої Світової війни у Рівному, або виїхали з Рівного, дізнатися про їх місце проживання, дати народження, родинний зв’язок тощо. Але відсутність покажчика до нього ускладнювала пошук такої інформації.
Покажчик до картотеки дасть можливість кожній зацікавлені особі у лічені хвилини віднайти необхідну інформацію, стане у нагоді всім, хто цікавиться історією нашого міста, або вивчає історію свого роду, а також буде сприяти працівникам архіву у оперативному наданні інформації за зверненнями громадян.
Картки «Сімейна листа» було складено Рівненською міською управою (український допоміжний орган німецької окупаційної влади) з метою обліку населення, визначення груп населення, до якої відносилася та чи інша особа для отримання карток на харчування.
Картки заводилися на окрему родину, або господарство, яке проживало за однією адресою. До картки вносилося прізвище голови господарства, його родина та особи, які разом з ними проживали. В «Сімейній листі» зазначено адреса проживання, склад родини, родинний зв'язок, дата народження, або вік членів родини, місце їх роботи та група, до якої їх було віднесено.
За допомогою картотеки вже віднайдено багато інформації, в тому числі і про відомих рівнян Уласа Самчук, Анатоля Демо-Довгопільського, Полікарпа Бульбу тощо.
Покажчик складається з 666 сторінок, до нього внесено 24 010 прізвищ рівнян, що становить більшу частину тодішнього населення Рівного.